Dynamic Cycle
05:45 am - 06:30 am
Emily Dolan
Vinyasa Yoga
08:00 am - 08:45 am
Laureana Clift
Bootcamp
09:00 am - 09:45 am
Georgia Ess
Cycle for Everyone
09:00 am - 09:45 am
Tawana Mountjoy
Outdoor Run
09:00 am - 10:00 am
Jodi Wang
Pilates
09:00 am - 09:45 am
Marie Benoit
Therapeutic Movement
10:00 am - 10:45 am
Karen Weaver
Zumba
10:00 am - 11:00 am
Bernie Kapp
Beginner Volleyball
01:00 pm - 02:30 pm
Georgia Ess
Tai Chi
04:30 pm - 05:15 pm
Joe MIller
Yoga
05:30 pm - 06:15 pm
Amy Hamm
Body Rock Bootcamp
05:30 pm - 06:15 pm
Shelly Rose
Body Rock Bootcamp
06:30 pm - 07:15 pm
Shelly Rose
Isshinryu Karate
06:45 pm - 07:45 pm
Pickle Ball
07:00 pm - 08:30 pm
Cardio Interval
05:45 am - 06:30 am
Emily Dolan
Cardio Interval
07:00 am - 07:45 am
Emily Dolan
Pickle Ball
07:00 am - 08:30 am
Muscle Pump
09:00 am - 09:45 am
Georgia Ess
Power Sculpt Yoga
09:00 am - 09:45 am
Marie Benoit
Keep it Active
10:00 am - 10:45 am
Amanda Coons
reserved
11:30 am - 12:00 pm
Heidi Gimmellie
Homeschool PE
12:30 pm - 02:00 pm
Heidi Gimmellie
Adapted Yoga
04:00 pm - 05:00 pm
Stephanie Hodges
Barre
05:30 pm - 06:15 pm
Marie Benoit
Dynamic Cycle
05:30 pm - 06:15 pm
Joe Marckel
Zumba
05:30 pm - 06:30 pm
Bernie Kapp
AMPD Build
06:30 pm - 07:15 pm
Aaliyah Bushrod
Dynamic Cycle
05:45 am - 06:30 am
Joe Marckel
Core n More
07:00 am - 07:45 am
Emily Dolan
Pickle Ball
07:00 am - 08:30 am
Yoga Stretch
08:00 am - 08:45 am
Stephanie Hodges
Kettlebell
09:00 am - 09:45 am
Marie Benoit
Butts and Guts
10:00 am - 10:45 am
Georgia Ess
Chair Yoga
10:00 am - 11:00 am
Karen Weaver
Hsing-i
04:30 pm - 05:15 pm
Joe MIller
Body Rock Bootcamp
06:00 pm - 06:45 pm
Georgia Ess
Intro to Isshin-Ryu Karate
06:30 pm - 07:30 pm
Roy McLemore
TRX/Bootcamp
05:45 am - 06:30 am
Emily Dolan
Pickle Ball
07:00 am - 08:30 am
TRX/Bootcamp
07:00 am - 07:45 am
Emily Dolan
Muscle Pump
09:00 am - 09:45 am
Marie Benoit
Kickboxing
09:00 am - 09:45 am
Kasie Hudson
Chair Yoga
11:00 am - 12:00 pm
Karen Weaver
Homeschool PE
12:30 pm - 02:00 pm
Heidi Gimmellie
Adapted Yoga
04:00 pm - 05:00 pm
Stephanie Hodges
STRONG Nation
05:30 pm - 06:15 pm
Tamika Reed-Newman
Tabata Cycle
05:30 pm - 06:15 pm
Julie Baer
Mixxed Fit
05:30 pm - 06:15 pm
Kristen Thomas
Pilates
06:30 pm - 07:30 pm
Marie Benoit
Dynamic Cycle
05:45 am - 06:30 am
Emily Dolan
Yoga for everybody
07:30 am - 08:30 am
Heather Jennings
Cycle for Everyone
08:00 am - 08:45 am
Julie Baer
AMPD Build
09:00 am - 09:45 am
Aaliyah Bushrod
Bootcamp
09:00 am - 09:45 am
Georgia Ess
Outdoor Run
09:00 am - 10:00 am
Jodi Wang
Therapeutic Movement
10:00 am - 10:45 am
Karen Weaver
Zumba
10:00 am - 11:00 am
Bernie Kapp
reserved
11:30 am - 01:00 pm
Heidi Gimmellie
Tai Chi
04:30 pm - 05:15 pm
Joe MIller
Bootcamp
05:30 pm - 06:15 pm
Shelly Rose
Bootcamp
08:30 am - 09:15 am
Julie Baer
STRONG Nation
09:15 am - 10:00 am
Tamika Reed-Newman
Cycle for Everyone
09:30 am - 10:15 am
Julie Baer
Zumba
10:00 am - 11:00 am
Instructor Rotation
Special Olympics Basketball (ct.1)
11:00 am - 12:00 pm
Jennifer Gladwell-Beacraft